Svazácká agitka na Andělech

Přidáno 21.4.2016 13:05

Už jsme si mysleli, že ty staré zlé časy jsou za námi. Tedy tu dobu, kdy sliby věrnosti či odsudky tzv. nepřátel státu zněly často i z pódia Národního divadla. Zazněl tam hlas věrnosti Velkoněmecké Říši, nebo komunistické straně. Poslední zneužití této umělecké scény pamatují účastníci Anticharty. Proto ani dnes nezapomínáme na tu smutnou dobu, kdy umělci byli velice často zneužiti či šikovně nastrčeni politiky té doby. Sloužili jim.

Při sledování nedávného přenosu z udílení cen Andělů, se nám ta doba opět připomenula. Stalo se tak při pohledu na planoucí oči a roztřesený hlas mladičké zpěvačky čtoucí z podia jakési prohlášení proti nejvyššímu představiteli České republiky, při předávání cen Anděl v přímém přenosu České TV. Scházela jen ta svazácká košile. Tímto způsobem nám dala ona dívenka připomenout onu neblahou dobu.

Té mladičké zpěvačce s touto svazáckou agitkou, zbývá jen ironicky doporučit, nevzdat to a zajít ještě mezi školáky, studenty, dělníky, rolníky, lékaře, vědce, sportovce a tam všude zahájit očistu naší milované vlasti a tím se postavit srdnatě proti nepřátelským rejdům, ohrožujícím naši společnost.

Je ale asi spíše pravděpodobné, že ona dívenka byla jen cíleně zneužita k této akci a toto vystoupení mělo být jen dalším pokračováním a stupňováním kampaně proti prezidentu České republiky.

Připomínáme, že předávání jakýchkoli ocenění, ať už uměleckých nebo jiných, by nemělo být politickým kabaretem, ani předvolebním tažením.

Nevhodnost tohoto vystoupení ostře vyniká zejména ve srovnání s uměle vytvořenou kampaní, které je vystaven nestor české populární hudby Karel Gott poté, co rovněž vyjádřil svůj osobní názor na aktuální politické téma. Jeho vystoupení se ale neslo v rámci diskuse občanské společnosti zcela obvyklým způsobem.

Krajská rada Praha

13.4.2016

Dokumenty

1137x přečteno